
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 4.7 µF |
| Voltage Rating (DC) | 10 V |
| Tolerance | ±20 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | |
| Ripple Current | |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Dielectric | Y5V |
| Voltage Rating (AC) | |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 10 V |
| Thickness | 1.35 mm |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | |
| Mounting Style | Surface Mount |
| case package | 0805 |
Stock: 420
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02582
Ext.Price$0.02582
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02582 | $0.02582 |
| 10 | $0.02045 | $0.20450 |
| 50 | $0.01765 | $0.88250 |
| 100 | $0.01523 | $1.52300 |
| 500 | $0.01315 | $6.57500 |
| 1000 | $0.01135 | $11.35000 |
